Що заборонено їсти після причастя: головні заборони

Після причастя важливо стежити за своїм харчуванням і уникати певних продуктів, які можуть несприятливо вплинути на наше здоров'я та духовний стан. Здоровий спосіб життя та правильне харчування є невід'ємною частиною нашого духовно-фізичного розвитку, тому важливо знати, які продукти слід виключити з раціону після причастя.

По-перше, після дієприкметника не рекомендується вживання алкогольних напоїв. Алкоголь впливає на організм і ускладнює наше духовне сприйняття. Тому краще уникати таких напоїв, як вино, пиво, самогон та інші алкогольні спиртні напої.

По-друге, варто обмежити споживання їжі пряних та гострих страв. Вони можуть викликати роздратування шлунково-кишкового тракту та негативно позначитися на нашій фізичній та духовній енергії. Краще відкласти зайве вживання перцю, чилі, спецій та обсмаженої їжі, особливо одразу після прийняття Святих обрядів.

По-третє, варто обмежити споживання жирів та білкових продуктів тваринного походження, таких як м'ясо, молочні продукти та яйця. Харчування багате тваринними жирами та білками може викликати тяжкість у шлунку та створити додаткові навантаження на травну систему, що може негативно позначитися на нашому духовному розвитку.

Що не можна їсти після причастя
КатегоріяПриклади
М'ясоСвинина, яловичина, баранина
Молочні продуктиМолоко, йогурт, сир
ЯйцяКуряче яйце, перепелине яйце
РибаТунець, сьомга, тріска
ОвочіКартопля, морква, ріпа
ФруктиАпельсини, банани, яблука
Зернові продуктиПшениця, рис, овес
СолодощіШоколад, цукерки, тістечка

Що не робити після причастя?

На думку багатьох православних після причастя не можна:

  • спати;
  • є все, що містить кістки, кісточки, шкаралупу (рибу, птицю, фрукти, насіння, горіхи тощо);
  • цілувати будь-кого (навіть дитини);
  • начхати;
  • лаятися;
  • співати.

Що дають їсти після причастя?

Після причастя, якщо немає посту, можна їсти будь-яку їжу. Церковні правила наказують дотримуватися статутних посад, але забороняють гребувати м'ясом або якоюсь іншою їжею.

Скільки часу триває причастя?

Термін – від 1 до 3 днів. Якщо літургія з ранку, після 24.00 їсти не можна — це називається «євхаристійний піст». Якщо літургія служить увечері або в обід, євхаристичний піст триває не менше 6 годин – до Причастя підходять натщесерце.

Скільки не можна їсти після причастя?

За 7 годин до причастя не можна їсти. Але кажуть також, що їжу не можна вживати після 24 годин, якщо людина причащатиметься вранці (Незалежно від того, скільки причастя).