RX та RTX: у чому різниця і який вибрати?

Один із важливих компонентів комп'ютера – графічна відеокарта. Сьогодні на ринку представлено безліч різних моделей, серед яких особливо виділяються відеокарти виробників AMD та NVIDIA. При виборі відеокарти можна зіткнутися із вибором між серіями RX та RTX.

Головна відмінність між графічними відеокартами серії RX і RTX полягає у використовуваних технологіях та архітектурі. Графічні відеокарти RX, які випускає компанія AMD, засновані на архітектурі Graphics Core Next (GCN). Вони мають високу продуктивність і відмінно підходять для широкого спектру завдань, таких як ігри або відеообробка.

З іншого боку, графічні відеокарти серії RTX, які випускає компанія NVIDIA, засновані на архітектурі Turing. Вони оснащені спеціальними ядрами для обробки трасування променів (Ray Tracing), що дозволяє досягти більш реалістичної графіки в іграх та додатках. Крім того, відеокарти RTX також підтримують технологію Deep Learning Super Sampling (DLSS), яка дозволяє збільшити продуктивність та якість зображення шляхом використання штучного інтелекту.

Яка різниця між RX та RTX
ХарактеристикаRXRTX
АрхітектураPolaris, VegaTuring, Ampere
ПродуктивністьВідміннаВідмінна, покращена завдяки технології RTX
ЦінаДоступні моделіТрохи дорожче, але зі значно більше

Що краще RTX чи RX?

Якщо монітор підтримує технологію AMD FreeSync, для досягнення найбільшої сумісності, краще вибирати відеокарти від AMD серії RX. А якщо монітор підтримує технологію G-SYNC, то вибір краще робити на користь відеокарт від Nvidia серії RTX.

Що потужніше RX 6600 чи RTX 3060?

Представлена ​​нещодавно Radeon RX 6600 XT виявилася швидше у всіх іграх, незважаючи на те, що відеопам'яті у неї менше (8 ГБ, GeForce RTX 3060 всередині 12 ГБ). Однак різниця незначна, менше ніж 10%. Red Dead Redemption 2 – 72 fps (GeForce RTX 3060), 77 fps (Radeon RX 6600 XT).

Що таке RX у відеокарті?

Radeon RX 500 – це серія відеокарт, вироблених компанією AMD. Відеокарти цієї серії засновані на четвертому поколінні архітектури GCN, у якому використовуються графічні процесори на базі чіпів Polaris 20, Polaris 11 та Polaris 12.