Який магній вибрати для підтримки здоров'я серця: порівняння різних видів магнію

Серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті по всьому світу. У багатьох випадках цим захворюванням можна запобігти їх виникненню або сповільнити їхній прогрес. Один із важливих елементів, необхідних для правильного функціонування серця – магній.

Магній не тільки знижує рівень холестерину та підтримує нормальний кров'яний тиск, але й регулює серцевий ритм, що сприяє його ефективній роботі. Через сучасний спосіб життя і неправильне харчування, більшість людей страждає від дефіциту магнію в організмі, що посилює серцеві проблеми.

Проте чи все магнієві добавки однаково ефективні. Найкращий магній для здоров'я серця повинен мати високу біодоступність, тобто здатність повністю засвоюватися організмом. Крім того, він повинен бути безпечним для тривалого використання та мати свідчення про результати клінічних досліджень, що підтверджують його ефективність.

Який магній найкращий для серця
НазваОписПеревагиНедоліки
Магній цитратОрганічне з'єднання магнію з цитратною кислотою– Висока біодоступність
– Швидке засвоєння
– Добре переноситься організмом
– Висока вартість
– Легка зміна кислотно-лужного балансу
Магній оксидНеорганічна сполука магнію з киснем– Низька вартість
– тривалий період зберігання
– Зміцнює кістки
– Низька біодоступність
– Може викликати діарею
Магній гліцинатОрганічне з'єднання магнію з гліцином– Хороша біодоступність
– Чинить заспокійливу дію
– Позитивно впливає на нервову систему
– Середня вартість
– може викликати алергічні реакції

Яка форма магнію потрібна для серця?

Таурат магнію = Магній + Таурін. Він стабілізує та покращує роботу серця.

Який магній корисний для серця?

Додатковий прийом цитрату магнію, особливо у поєднанні з калієм, вітаміном B6 та антиоксидантами сприяє покращенню стану судинної стінки, є хорошою профілактикою кальцифікації судин, атеросклерозу та пов'язаних з ними серцево-судинних патологій1.

Який вид магнію найкорисніший?

Найбільш біодоступною є хелатна форма. Хелат магнію – це з'єднання мінералу та амінокислоти. Саме завдяки участі амінокислоти мінерал краще засвоюється організмом. Якщо розглядати хелатне з'єднання під мікроскопом, воно нагадує клешню краба.

Чи можна пити магній при проблемах із серцем?

Недостатній вміст даного елемента у крові зумовлює підвищення рівня артеріального тиску. Тому для лікування гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань, обумовлених цим станом, використовують харчові добавки або лікарські препарати, у складі яких присутні магній.