Які небезпеки формальдегіду та як з ним боротися

Формальдегід – це одна з найпоширеніших хімічних речовин, яка широко використовується в промисловості та побуті. Він є безбарвною газоподібною або рідиною схожою речовиною з різким запахом.

Однією з основних галузей використання формальдегіду є виробництво пластиків, деревних матеріалів та меблів. Він також використовується в процесі обробки текстилю, консервації продуктів харчування та виробництві косметичних засобів.

Однак формальдегід також є потенційно небезпечною речовиною. При тривалому впливі на організм людини він може викликати ряд серйозних захворювань, включаючи онкологічні захворювання

Що таке формальдегід і чим він небезпечний
ВластивістьОпис
ФормулаCH2O
Молекулярна маса30.03 г/моль
Фізичний станГаз за кімнатної температури
Колір та запахБезбарвний, різкий запах
ВикористанняВикористовується у виробництві пластиків, лаків, клеїв, текстильних матеріалів, а також у біологічній та медичній лабораторіях.
НебезпекаФормальдегід є канцерогеном і може викликати різні захворювання, включаючи рак та алергічні реакції. При попаданні в організм може викликати подразнення очей, носа та горла, а також спричиняти проблеми з диханням та шкірними реакціями.

Формальдегід (метаналь) – це безбарвний газ з різким терпким запахом, який у більшості людей асоціюється з картиною розкинутого мурашника. Це не випадково, адже у природі формальдегід є хімічним попередником мурашиної кислоти. Звідси його тривіальна назва «мурашиний альдегід».

Що таке формальдегід простими словами?

Формальдегід – це аліфатичний альдегід метанолу і мурашиної кислоти, що є безбарвним газом з різким запахом, трохи важчий за повітря. Навіть у низьких концентраціях він подразнює шкіру, очі та носоглотку і виявляється за запахом у кількості 0,05-1 м. д.

Як формальдегід впливає здоров'я людини?

Вплив на організм Формальдегід вражає як верхні дихальні шляхи (бронхи), і легкі. При гострому інгаляційному отруєнні може спостерігатись пригнічення функції дихання, відчуття нестачі повітря. При постійному впливі можливий розвиток хронічних форм бронхіту та бронхіальної астми.

Навіщо використовується формальдегід?

Формальдегід використовується у виробництві добрив, паперу, фанери та карбамідоформальдегідних смол. Також його застосовують як консервант у деяких харчових продуктах, речовинах та предметах, що використовуються в побуті, в антисептиках, ліках та косметиці. Збережена копія

Які захворювання викликає формальдегід?

Пари формальдегіду здатні викликати печіння в очах, носоглотці, дерматит і кропив'янку, бронхоспазм, головний біль і різка втома. При частому та тривалому контакті з формальдегідом може виникати гіперчутливість, що веде до розвитку алергічного контактного дерматиту.