Яка форма вітаміну В6 краще засвоюється: порівняння форм та способи покращення засвоюваності

Вітамін В6 – один із найважливіших компонентів нашого організму, необхідний для нормальної роботи нервової системи, утворення гемоглобіну та метаболізму білків. Проте чи всі форми цього вітаміну однаково добре засвоюються організмом. У цій статті ми розглянемо різні форми вітаміну В6 і з'ясуємо, яка з них найбільш біодоступна.

Піридоксин – Одна з найпоширеніших форм вітаміну В6, яка широко використовується в харчових добавках та ліках. Вона легко розкладається за високих температур і може бути втрачена при приготуванні їжі. Крім того, піридоксин погано розчинний у воді, що може ускладнювати його засвоєння організмом. Тому деякі дослідники вважають цю форму вітаміну В6 менш ефективною.

Піридоксал 5'-фосфат – активна форма вітаміну В6, яка має високу біодоступність і добре засвоюється організмом. Ця форма вітаміну В6 бере активну участь у метаболічних процесах, таких як перетворення амінокислот на нейромедіатори, синтез гемоглобіну та детоксикація аміаку. Піридоксал 5'-фосфат легко розчинний у воді і здатний ефективно проникати через клітинні мембрани, забезпечуючи повноцінну роботу організму та покращення загального самопочуття.

Форма вітаміну В6Засвоюваність
Піридоксин гідрохлоридВисока
Піридоксал фосфатСередня
ПіридоксамінНизька

Який вітамін в6 краще засвоюється?

Форма магнію в Магні В6 – лактату дигідрат, у магнелісу – лактат. Лактат магнію – сіль магнію натуральної молочної кислоти.Дигідрат – це форма речовини (тобто лактату магнію), що містить дві приєднані молекули води. Таким чином дигідрат забезпечує найбільшу біодоступність та кращу засвоюваність.

Як засвоюється вітамін B6?

Вітамін B6 – це щось на зразок напівфабрикату. Він всмоктується в тонкій кишці, потім з кровотоком потрапляє в печінку і нирки – там відбувається реакція, в ході якої він перетворюється на піридоксаль-5-фосфат і піридоксамін-5-фосфат.

Як правильно приймати вітамін B6?

Таблетки приймають після їди, запиваючи достатньою кількістю води. Для профілактики вітаміну В6 у дорослих приймають по 5 мг на добу, тобто по половинці таблетки. З лікувальною метою дозування препарату збільшується до 20-30 мг (2-3 таблетки) 1-2 рази на день. Курс лікування становить 1-2 місяці.

Як зрозуміти, що в організмі не вистачає вітаміну B6?

Симптоми дефіциту вітаміну B6

  • погіршенням апетиту;
  • нудотою та блюванням;
  • дратівливістю;
  • загальмованістю;
  • депресією, безсонням, сильною тривожністю, стомлюваністю;
  • судомами та високою судомною активністю;
  • онімінням кінцівок;
  • м'язової слабкістю;