Як швидко полегшити біль опіку: ефективні способи

Опіки – це серйозні пошкодження шкіри, які спричиняють інтенсивний біль та дискомфорт. Незалежно від причини опіку, швидке полегшення болю є пріоритетом. Але що робити, якщо ви отримали опік та шукаєте способи зняти біль? У цій статті ми розглянемо кілька ефективних методів, які допоможуть вам швидко та ефективно впоратися із цим неприємним відчуттям.

Один з найпростіших і найдоступніших способів зняти біль від опіку – провести охолодження ураженої області. Холодний компрес – чудовий вибір для цієї мети. Ви можете використовувати лід, замочений у мішечку, обгорнутому в тканину, або застосувати холодний предмет, наприклад, поставити під холодну воду. Холод допоможе звужувати кровоносні судини, зменшуючи набряк та знижуючи біль. Однак не забувайте обернути холодний предмет у м'яку тканину, щоб не пошкодити шкіру ще більше.

Ще одним дієвим засобом для зняття болю від опіку є алое віра. Ця рослина відома своїми протизапальними та заспокійливими властивостями, які допоможуть зняти біль та прискорити процес загоєння. Ви можете використовувати свіжий гель з алое віра, який витягніть з рослини, або купити спеціальні гелі або лосьйони на основі алое віра в аптеці. Просто нанесіть його на пошкоджену шкіру та відчуйте полегшення вже за кілька хвилин.

Як швидко зняти біль від опіку
Ступінь опікуПерша допомога
Поверхневий опік І ступеня
  • Промити опікове місце холодною водою
  • Укласти лід у мішечок і прикласти до опіку
  • Застосувати лосьйон або гель з алое віра
  • Прийняти знеболювальну таблетку
Помірний опік ІІ ступеня
  • Промити опікове місце холодною водою
  • Відрізати одну смужку путирника та помістити на опік
  • Застосувати крем або мазь із пантенолом
  • Прийняти знеболювальну таблетку
Тяжкий опік III ступеня
  • НЕ ПРОМИВАТИ опікове місце водою
  • Закрити опік вологою стерильною пов'язкою
  • Терміново викликати швидку допомогу
  • Уникати застосування мазей чи кремів без вказівки лікаря

Зняти біль від опіку в домашніх умовах допоможе охолодження ураженої ділянки шкіри під проточною (не холодною) водою протягом 10 хвилин. Після того, як опік охолоне, на пошкоджену шкіру можна нанести лосьйон з алое віра або масло-какао для запобігання висиханню та зволоженню шкіри. 2023 р.

Як швидко зняти печіння від опіку?

Відразу після опіку охолоджуйте шкіру за допомогою холодної води та компресів протягом 15-20 хвилин. Так ви зможете вгамувати біль і печіння і одночасно запобігти поширенню пошкоджень на інші тканини.

Чим заспокоїти біль після опіку?

Для зменшення больових відчуттів насамперед слід дати потерпілому аналгетичні засоби, антигістамінні препарати, а також нанести на уражену ділянку протизапальну мазь. Наприклад, Левомеколь, Пантенол (жиророзчинні засоби протипоказані при опіку).

Чим можна знеболити опік у домашніх умовах?

У лікуванні опікових ран у домашніх умовах добре показали себе лікарські засоби із серії Пантенол, препарати Бепантен, мазь із сульфадіазином срібла, мазь Лівомеколь, крем Рятувальник. Для обробки вологих опіків можна використовувати антисептики Бетадін та Аргосульфан. Збережена копія