Відмінність звукової хвилі від ударної: відмінності та особливості

Звукова хвиля і ударна хвиля – це два різні види коливань, які передаються через середу. Однак, незважаючи на деякі схожі аспекти, вони мають низку відмінностей один від одного.

Звукова хвиля – це механічна хвиля, що виникає під час поширення звуку. Вона передається повітрям, рідинами чи твердими речовинами, і основна особливість звукової хвилі полягає у її поздовжньому характері руху. Звукова хвиля пересувається вперед і назад, вагаючись уздовж напряму поширення. Основними параметрами звукової хвилі є тиск та частота.

Ударна хвиля, З іншого боку, – це різка акустична імпульсна хвиля, яка виникає при різкій зміні тиску. Вона зазвичай виникає при вибуху або інших подіях, що травмують, і її особливістю є те, що ударна хвиля перетискає і розтягує середовище, в якому вона передається. Ударна хвиля поширюється хвилями у всіх напрямках, та її основними параметрами є тиск та тривалість.

У чому відмінність звукової хвилі від ударної
Тип хвиліОпис
Звукова хвиляПоширюється у середовищі як механічних коливань частинок середовища. Є поздовжньою хвилею, тобто напрям поширення збігається з напрямом коливань частинок.
Ударна хвиляВиникає при різкій зміні тиску у середовищі. Поширюється як поздовжня хвиля, але відрізняється від звукової хвилі більшою амплітудою та інтенсивністю коливань частинок.

Яка користь від ударно-хвильової терапії?

Внаслідок впливу ударно-хвильових імпульсів проходить скутість у спині, покращуються обмін речовин та мікроциркуляція, відновлюється харчування міжхребцевих дисків та нервових волокон, руйнуються кісткові нарости – остеофіти. Показанням також є: П'яткова шпора.

У чому суть ударно-хвильової терапії?

Ударнохвильова терапія (УВТ) – метод екстракорпорального (зовнішнього) короткочасного впливу на кісткову та сполучну тканини акустичними імпульсами значної амплітуди низької частоти (16-25 Гц у спектрі інфразвуку). З 80-х років XX століття УВТ застосовується для дроблення каміння при сечокам'яній хворобі.

Чи можна робити ударно-хвильову терапію щодня?

Крім того, сеанси ударно-хвильової терапії зазвичай короткі, тривають близько 15 хвилин, їх не потрібно повторювати щодняа перерви між сеансами становлять 5-7 днів.