Склад Великого князівства Литовського: хто входив, факти та історія

Велике князівство Литовське – одна з найбільших держав Східної Європи XVI-XVIII століть. Воно об'єднувало на своїй території кілька народів і було потужною військово-політичною силою. Велике князівство Литовське було тісно пов'язане з Польським Королівством, з яким утворило Річ Посполиту.

Важливими територіями Великого князівства Литовського були сучасні Білорусь, Литва, Латвія та частина України та Польщі. Воно охоплювало значні простори, що робило його однією з найбільших держав Європи на той час.

У Велике князівство Литовське входило кілька етнічних груп, найбільшими з яких були литовці, білоруси та українці. Кожна з цих груп мала свої особливості у культурі, звичаях та мові. Останній був основною мовою великого князівства із середини XIV століття.

Усередині держави існувала багатонаціональна еліта, представники якої були носіями та захисниками різних культур, мов та традицій. Велике князівство Литовське залучало до себе безліч жителів із різних країн завдяки своїм культурним та економічним можливостям, а також сприятливим умовам для розвитку ремесел та торгівлі.

Хто входив до Великого князівства Литовського
ВолодаріПоєднання
ВітенісДатова, Ольгердович
ГедімінДядьку, Івановичу
ДержкоКейстутович
КоріатовичіНаргуто-Коріатович
МіндовгОльшен, Треня, Ундрум, Будрік

Які народи входили до Великого князівства Литовського?

Традиційно вважається, що після розпаду Київської Русі литва, жемайти, земгали та курші залишалися в данницькій залежності від Полоцького князівства (яке остаточно відокремилося в 1132 році) також, у свою чергу, територіального дроблення.

Які українські землі входили до складу Великого князівства Литовського?

Берестейщина, Підляшшя, Полоцька, Вітебська, Смоленська землі, Сіверщина, Київщина, Волинь та Східна Поділля визнали своїм повелителем Свидригайло і об'єдналися у «Велике князівство Руське». Князь Свидригайло. Спираючись на підтримку цих земель, Свидригайло розпочав успішний наступ проти Сигізмунда.

Які князівства були приєднані до Литви?

Після смерті Гедиміна на престол вступив його син Ольгерд (1345 – 1377). Він за прикладом батька продовжив приєднувати російські землі. У період його правління до складу Литви увійшли Чернігівська, Сіверська, Брянська, Подільська землі, вдалося остаточно підпорядкувати Київську землю.