Що не можна приймати разом із цинком: краще уникати цих комбінацій

Цинк – це важливий мінерал, необхідний багатьох процесів у людини. Він відіграє роль імунній системі, збагачує клітини киснем і допомагає відновлювати пошкоджені тканини. Цинк також вважається ефективним вітамінним добавкою, яка може зміцнити імунітет та допомогти відновитися після хвороби.

Однак цинк, як і інші мінерали, може взаємодіяти з певними речовинами, що може призвести до небажаних наслідків або зменшити його ефект. Тому важливо знати, що не можна приймати разом із цинком, щоб уникнути несумісності та негативних впливів на здоров'я.

Першою речовиною, яку не можна приймати одночасно з цинком, є мідь. Цинк та мідь взаємодіють один з одним, і їх високий вміст одночасно може призвести до дисбалансу між ними в організмі. Мідь важлива для утворення колагену, нервової системи та амінокислот. Тому при прийомі цинк-вмісних препаратів рекомендується контролювати рівень міді в організмі.

Що не можна приймати разом із цинком
ПродуктПричина
МолокоЦинк заважає засвоєнню кальцію
КаваКофеїн погіршує засвоєння цинку
АнтиацидиПрепарати для травлення, що містять алюміній або магній, можуть знизити засвоєння цинку
Винна кислотаМоже значно знизити засвоєння цинку
ГранатиГранати та гранатовий сік можуть перешкоджати засвоєнню цинку

Що не можна приймати із цинком?

Варто також пам'ятати, що цинк гірше засвоюватиметься, або не засвоюватиметься взагалі, при одночасному попаданні разом з ним у шлунок. добавок або продуктів з великим вмістом клітковини, геміцелюлози, фітатів, кальцію, заліза, міді, фосфору, фолієвої кислоти (В9), марганцю, кадмію.

Які вітаміни не можна пити з цинком?

З чим не можна приймати цинк Біодоступність цинку знижують кальцій, залізо, магній, фолієва кислота, мідь та вітамін B9. Не слід його поєднувати з дуже солоними та солодкими продуктами.

Які вітаміни пити з цинком?

Доведено тісний зв'язок між достатнім вмістом цинку та вітамін А З в організмі та активністю імунної системи. Приймаючи «Цинк + Вітамін С», Ви отримуєте цинк в органічній, легкозасвоюваній формі лактату цинку в межах 80% необхідної добової норми (20% містить добовий раціон) та вітамін З – 129%.

Чому цинк треба пити увечері?

Справа в тому що натще цинк здатний викликати нудоту. Ця побічна дія може бути помітно не відразу, але при накопичувальному ефекті уникнути такої неприємності не вдасться. Фахівці сходяться на думці, що найкраще приймати цинк вдень, а не вранці чи ввечері.