Покров Пресвятої Богородиці: як правильно святкувати і чого варто уникати

Свято Покрови Пресвятої Богородиці, що відзначається 14 жовтня, є одним із найважливіших християнських свят. Цього дня віруючі віддають честь Богородиці, прославляють її та просять її заступництва перед Богом.

У святкові дні існують певні правила поведінки, яких слід дотримуватись. По-перше, у день Покрови Пресвятої Богородиці необхідно особливо дотримуватися посту та утримуватися від вживання м'яса. Це є проявом благоговіння перед святою подією та допомагає очищенню душі.

По-друге, цього дня не рекомендується проводити гучні урочистості та галасливі розваги. За традицією, Покрова Пресвятої Богородиці є часом спокою, молитви та соборності. Протягом дня віруючі ходять до храму, звершують молитви та священні обряди. Також прийнято відвідувати могили померлих та покласти на них квіти.

Третє правило – не рекомендується сердитися чи ображатися цього дня. Покров Пресвятої Богородиці є святом благодаті, і тому важливо виявляти милосердя та прощення щодо близьких та оточуючих. Цей час сприяє до миру і любові, а не до роздратування і конфліктів.

Що можна і що не можна робити у свято Покрови Пресвятої Богородиці
ДіяМожна робитиНе можна робити
1Подавати квіти та свічкиВживати алкоголь та святкувати надто голосно
2Відвідувати храми та молитисяЗайматися матеріальними справами та грати в азартні ігри
3Поділитися святковою їжею із близькимиСперечатися та сваритися з родиною та друзями
4Провести час із сім'єю та близькимиПрацювати без необхідності
5Допомогти нужденним і зробити добру справуКидати сміття на вулиці та порушувати громадський порядок

Ключовий із них – у це свято забороняється займатися важкою фізичною працею. Зокрема, жінкам не можна прибирати, прати, шити і навіть вишивати, а чоловікам займатися чимось по господарству. Під суворою забороною – лихослів'я. Так, у цей день не можна лаятися, конфліктувати і пліткувати.

Що не можна робити на Покрові Пресвятої Богородиці?

Що не можна робити На Покров Пресвятої Богородиці, як і в багато церковних свят, не можна робити серйозну господарську роботу: прибирати, прати, шити, в'язати, гладити і таке інше. Не можна на Покрову не можна позичати гроші, інакше, згідно з повір'ями, можна весь рік прожити у злиднях.

Які народні прикмети на Покрову?

Уважно у цей день дивилися і на погоду. Адже, за прикметами, яка погода на Покров, такою буде й майбутня зима. Якщо на Покрови випаде сніг – зима буде морозною. Вважалося, що якщо з дерев опало все листя, рік буде легким, а якщо багато листя залишилося — зима виявиться суворою..

Які прикмети на 14 жовтня?

вчора По народним прикмет на Покров можна дізнатися, коли настане зима і якою вона буде:

  • якщо день видався похмурим, зима настане рано та буде морозною;
  • дощ на Покров віщує негоду, снігову зиму і хороший урожай наступного року;
  • грім у цей день принесе коротку зиму без снігу;

Що робити на свято Покрови?

– В цей день потрібно купити квіти і поставити їх у вазу до центру столу. – Вітайте із цим святом усі сімейні пари. – На Покрова надягніть на голову хустку або шарф – це збільшує шанси вийти заміж. Потрібно взяти ікону Покрова Пресвятої Богородиці та вранці прочитати молитву над дітьми. Збережена копія