Ліки при коронавірусі: які препарати застосовують для лікування

Коронавірусна інфекція або COVID-19 є серйозною проблемою для охорони здоров'я всього світу. З моменту початку пандемії лікарі та дослідники всього світу прагнуть знайти ефективні ліки для боротьби з цим захворюванням.

Однак на даний момент не існує специфічних ліків, однозначно ефективних проти коронавірусу. При лікуванні COVID-19 лікарі застосовують симптоматичну терапію та показані деякі лікарські препарати, які допомагають полегшити симптоми та покращити стан пацієнта.

Один з таких препаратів – антивірусні ліки ремдесивір. Воно почало використовуватися в деяких країнах і показало деяку ефективність проти коронавірусу. Також призначаються ліки, які посилюють імунну систему, такі як інтерферон або протизапальні засоби для зменшення можливих ускладнень у пацієнтів із тяжкими формами захворювання.

Проте слід зазначити, що ліки повинні призначатися виключно лікарем і лише після проведення необхідних досліджень та аналізів. Самолікування може бути небезпечним та неефективним. Важливо пам'ятати, що для кожного пацієнта необхідний індивідуальний підхід до лікування та приймати ліки лише під наглядом лікаря.

Які ліки виписують при короні
Назва лікиЗастосуванняДозування
РемдесивірАнтивірусний засіб100 мг на день внутрішньовенно протягом 10 днів
ДексаметазонГлюкокортикостероїд6 мг на день внутрішньовенно або перорально протягом 10 днів
ПарацетамолАналгетик та антипіретик500 мг – 1 г на 4-6 годин протягом 7 днів
АзітроміцинАнтибіотик500 мг на день перорально протягом 5 днів
ГідроксихлорохінПротималярійний та протиревматичний засіб400 мг 2 рази на день внутрішньовенно чи перорально

Які противірусні препарати є ефективними при Ковіді?

МОЗ зберегло в силі можливість призначення фавіпіравіру, молнупіравіру, ремдесивіру, «МИР-19», уміфеновіру та альфа інтерферону для противірусної терапії COVID-19

Які препарати використовують для лікування Ковід 19?

Противірусні препарати: – фавіпіравір, коронавір. Препарат спрямований на пригнічення активності вірусних частинок, що проникли в організм. Імуномодулюючі засоби: – інтерферон-альфа (наприклад, грипферон) у формі інтраназальних спреїв або крапель.

Що капають за Ковіда в стаціонарі?

До переліку включені блискавка, синтетична мала інтерферуюча рибонуклеїнова кислота (міРНК), або «СВІТ 19». Крім того, у схемах лікування нової коронавірусної інфекції залишаються фавіпіравір, ремдесивір, уміфеновір та інтерферон-альфа.

Чи можна лікувати корону антибіотиками?

Ефекту не будеОскільки ковидна інфекція — це хвороба не ослабленого імунітету, а навпаки, надлишкового. Тому потрібно для усунення запалення, одним із проявів якого є висока температура, призначати не антибіотик.