Коли з'явилася перша нейромережева машинна трансляція?

Довгий час переклади з однієї мови іншою виконувались вручну, що забирало багато часу і сил у перекладачів. Проте розвиток технологій спричинило створення машинних перекладацьких систем. Вони допомогли скоротити час на виконання перекладів та спростили процес комунікації між людьми різних мовних груп.

Перша машинна перекладацька система була створена в середині ХХ століття. Ця система, відома як автоматичний експериментальний пристрій для перекладу (АТЕП), була розроблена спільними зусиллями дослідників з різних країн, включаючи США, Велику Британію та СРСР. Його створення було результатом необхідності полегшити військову комунікацію та розширити міжнародну взаємодію.

Незважаючи на свою значущість, перша машинна перекладацька система мала низку обмежень. Наприклад, АТЕП міг перекладати лише обмежену кількість мов і стикався з проблемами при перекладі складних конструкцій та виразів. Однак його створення стало проривом у галузі перекладу та запустило важливий напрямок розвитку, що призвело до появи сучасних машинних перекладацьких систем.

Коли перше НМТ
РікПодія
1948Створення комп'ютера "Манчестер Бебі" – першого НМТ
1951Розробка комп'ютера "Манчестер Марк I" з НМТ
1954Випуск комп'ютера "IBM 701" з НМТ
1956Дослідження в галузі НМТ розпочинаються у Bell Labs
1966Розробка системи НМТ "ALPAC" у США
1979Вихід першого комерційного НМТ – системи "Systran"
1990Реліз програмного забезпечення "Statistical Machine Translation (SMT)"
1997Перший змагальний Конференція з Машинного Перекладу
2016Google випускає нейромережевий машинний переклад

Вперше НМТ було введено у 2022 як альтернатива ЗНО на час повномасштабної войны.1 черв. 2023 р.

Коли буде НМТ у 2023 році?

Основна сесія НМТ триває з 5 до 23 червня. Додаткова – з 11 по 24 липня. Нагадаємо, що мультипредметний тест для абітурієнтів замінять в Україні звичне ЗНО з 2022 року, але його формат змінився. Обов'язковими дисциплінами є математика та українська мова, а третю річ можна обрати самостійно.

Що буде у 2023 році НМТ чи ЗНО?

Минулого навчального року (2022) випускники вже проходили НМТ. І багато хто сподівався, що 2023 року його не буде. Проте поточне положення не дозволяє проводити тестування у класичному розумінні – ЗНО. ЗНО в 2023 року не буде.

Як проходитиме НМТ у 2023 році?

У 2023 році Національний Мультітест пройде за структурою українська мова + математика + предмет на вибір: історія України, іноземна мова, біологія, хімія, фізика. Учасники НМТ будуть проходити тестування з трьох предметів за один тестовий день.

Скільки людей не здало НМТ 2023 року?

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) повідомив, що за результатами основної сесії національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2023 році 253 учасники не склали тест з української мови та 10755 учасників не склали тест з математики.