Хто має відповідати за фарбу класу: шкільна адміністрація, вчитель чи учні?

Кожен учень проводить більшу частину дня у школі, і тому важливо, щоб клас був затишним та комфортним місцем для навчання. Одним із способів зробити клас привабливим для учнів є його оформлення та розмальовка. Але постає питання: хто має бути відповідальним за це?

Найчастіше це завдання доручається вчителю, адже він проводить найбільше часу в класі і може контролювати процес розмальовки. До того ж, він має більше знань та досвіду, щоб створити приємну та стимулюючу обстановку для учнів. Проте, деякі вчителі можуть бути надто зайняті викладанням уроків та організацією шкільного життя, щоб мати достатньо часу на прикрасу класу.

У таких випадках відповідальність за гарний вид класу може бути доручена самим учням. Це може бути гарною можливістю для них виявити свою творчу натуру та розвинути почуття відповідальності. Розфарбовування класу може стати колективним проектом, у якому кожен учень бере участь та вносить свою частину творчості.

У будь-якому випадку важливо пам'ятати, що клас – це спільний простір для учнів та вчителі. Тому питання про те, хто має фарбувати клас, має бути обговорено та прийнято на основі взаємної згоди та поваги до думок усіх зацікавлених сторін. Головна мета – створити в класі приємну та стимулюючу обстановку, яка сприятиме навчанню та розвитку учнів.

КласУченьКолір фарби
Іванов Іванчервоний
Петров ПетроСиній
Сидорова ОльгаЗелений
Смирнова ГаннаЖовтий
Кузнєцов МаксимПомаранчевий

Хто має фарбувати класи у школі?

Ремонт класів, придбання посібників, технічних засобів навчання, навчальних витрат належить до компетенції освітніх організацій (П. 2 ч. 3 ст. 28 Федерального закону № 273-ФЗ).

Хто має фарбувати кабінет у школі?

Завідуючи кабінетом, викладач має справлятися з організацією простору у кабінеті відповідно до вимог закону. Вчитель відповідальний в оформленні кімнати, тобто розставляє меблі на свій розсуд, підбирає та розміщує необхідні для навчання стенди та плакати тощо.

Що не може робити вчитель за законом?

Кричати на учня, ображати чи принижувати його. Не пускати його на заняття у разі запізнення або за відсутності форми. Виганяти учня із заняття (вчитель не має право на таку дію, оскільки це порушує правила безпеки). Відбирати телефон чи інші особисті предмети.